ליצור סדרה יש מאין – על אמונה, כתיבה ויומרה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אני חושבת שהדבר המשותף לכל הכותבים באשר הם זה החיפוש אחר אמונה. לפעמים זה רק אישור "האם מה שאני כותב טוב?", מענה לשאלה "האם כדאי לי לרדוף אחרי החלום הזה?", "האם יש סיכוי לסדרה הזו לקרות?"

אף אחד לא יודע את התשובה.

יש לי באופן אישי לא מעט רעיונות לסדרות במגירה, הצעות כתובות, פרקי פיילוט, תסריטים לסרטים ולמען האמת הפרויקט שהגיע הכי רחוק – FIRST LOVE – היה הפרויקט שהכי בזו לו במהלך הדרך. זו סדרה שעשיתי עליה פיץ' ואף אחד לא רצה לגעת בה גם לא במקל. העובדה שדווקא היא הגיע רחוק כל כך, שבזכותה הגעתי לשת"פ עם חו"ל וזכייה בפסטיבל סדרות נחשב כל כך. זה מטורף. זה סוג של מדע בדיוני.

אבל היי! אני לא פה כדי למכור לכם חלומות. הסיכוי למכור סדרה הוא נמוך. זה ממש ממש קשה, על סף הבלתי אפשרי.

אז למה אנחנו בכל זאת עושים את זה?

כי הדמויות רודפות אותנו בלילה, כי אף אחד לא סיפר את הסיפור הזה לפניכם, כי זה טוב – זה פשוט טוב, זה טוב יותר ממה שאתם רואים בטלוויזיה או בנטפליקס ואתם רוצים לנסות. למה לא? הרבה פעמים כי אי אפשר שלא. אני יכולה להעיד מתוך החוויה שלי. אבל הרבה מהיוצרים שאני פוגשת ומלווה, בוער בהם הצורך הזה לגרום לזה לקרות, אז היי, שווה לפחות לכתוב את הרעיון כמו שצריך, לא?

להצליח למכור סדרה זה שילוב של כמה גורמים:

  1. קודם כל בכם. ההתמדה שלכם לכתוב, לפתח, לשכתב, לתת לביקורת ושוב חוזר חלילה עד שאתם מגיעים למסמך שמביא לידי ביטוי את הסדרה שלכם על הכתב.
  2. היכולת שלכם לקדם את הסדרה. לשלוח אותה למפיקים, להרים טלפונים, ליצור קשרים.
  3. הזדמנות, מזל, זמן בו מחפשים בדיוק את מה שאתם מוכרים, למצוא את השותפים שיגרמו לזה לקרות.

שווה שיהיו כמה פרויקטים במקביל וגם להמשיך ולדחוף את אותו פרויקט שקיבל "לא" אינספור פעמים.

חשוב שתזכרו שאתם האלוהים של הדבר הזה, אתם היוצרים, אתם היוזמים. בלעדיכם זה לא יקרה וכמו ילד קטן וחסר ישע שנולד לעולם הזה, זה התפקיד שלכם לגדל אותו ולדאוג לו.