קבלת החלטות

אני מרבה לכתוב על מחסום כתיבה, כי אני מרגישה שזו הסיבה שרבים מחפשים מסגרת וליווי. אני יודעת שזה מה ששולח אותי פעמים רבות למצוא תשובות אונליין, בבלוגים על כתיבה, תסריטאות ומבנה של סדרה או סרט.

אבל הצד השני של כל הסיפור הזה, הוא אחרי שיש לי כבר את הידע על ה"איך" כותבים סדרה או "איך" כותבים סרט. והצד הזה הוא קבלת החלטות. מאוד, מאוד, מאוד! קשה לקבל החלטות בחיים, גם אם הן החלטות פיקטיביות לגמרי.

אם תסתכלו על הדראפטים שלכם תראו שמה ששונה מגרסה לגרסה זה בדרך כלל החלטה שונה שקיבלתם בצומת מסוימת. לעיתים אתם חסומים כי אתם מתקשים לקבל החלטה, אתם מתייעצים כי אתם רוצים לקבל את ההחלטה הנכונה, אתם לא שוקעים לתוך כתיבת רצף נטולת הפסקות כי אתם חוששים שתכתבו מלא והרבה וזה הכול יהיה טעות כי קיבלתם החלטה לא נכונה. כי זה לא מספיק אמין וצריך לעצור לתחקיר, כי הרגש שם לא נכון וצריך לחזק את הרצון והמוטיבציה של הדמות.

זה הכול נכון, אבל הדבר הכי חשוב ומה שאני תמיד מדגישה עבור מי שעובד איתי זה – שהוא או היא צריכים לקבל את ההחלטה.

כן אני יכולה לייעץ. כן אני יכולה להציף בעיות ופתרונות ומחמאות, אבל בסוף, בתור כותבים, אתם האלוהים של העולמות שלכם זה הדבר הכייפי ביותר בכתיבה והכי מעיק. יכול להיות שתסבלו כי קיבלתם החלטה לא טובה אבל תגלו את זה רק בדיעבד, אבל הדבר הכי קשה – לדעתי – בכאן והעכשיו, זה פשוט כל הזמן לקבל החלטות.

אתם יכולים להרגיש שההחלטות שקיבלתם הם "לא מקובלות" או נוגדות את הדעה של מרצה, מורה, קולגה, חבר, בנזוג או בת זוג. יכול להיות שהם נוגדות את דעת הקהל. אבל, זו ההחלטה שלכם.

תחליטו.

ואם דרוש לכם קצת לחץ ומסגרת ומבנה מדויק עבור הסדרה שלכם – מוזמנים לתפוס מקום בסמינר הקרוב של שיטת האקורדיון 5-7 ליוני, 2022 ותפתחו את הרעיון שלכם לסדרה ב-3 ימים. סתם ככה, כי החלטתם שזה אפשרי.