מי אני?

היי, אני עדי תשרי, משוררת, תסריטאית, עורכת תסריט, יוצרת ומנחת הסדנה כתיבת הצעה לסדרה על פי שיטת האקורדיון.

ב-2018 ,שבע שנים אחרי שסיימתי את התואר בקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב במסלול תסריטאות, זכיתי לראות את הסדרה שכתבתי First Love על המסך הגדול בפסטיבל Series Mania בליל, צרפת. לשמחתי, הסדרה גם זכתה בקטגוריית ה-Format Short.

ב-2021 זכיתי גם לשפוט בפסטיבל בעצמי ולבחור את הסדרה הזוכה.

אך, חיי לא השתנו בעקבות הזכייה. כמה דלתות נפתחו, יש תיק עבודות עשיר יותר, יותר ניסיון – אך לא בית פרטי בגבעות הוליווד ובהחלט לא פרשתי לפנסיה בגיל שלושים. להיפך אפילו, עבדתי יותר קשה כי ניסיתי לפענח למה דווקא את הסדרה הזו הצלחתי למכור. ניתחתי את הדרך שעברתי, את העבודה הקבוצתית בחדר כותבים, מול המפיקים ובעיקר את העבודה שאני עשיתי ופיתחתי שיטת עבודה ותיאוריה; איך כותבים סדרה AKA שיטת האקורדיון.

בין לבין לימדתי שלוש שנים באוניברסיטת תל אביב, בחוג בו למדתי אני – כתיבת תסריט, שזה למעשה הקורס שעוברים הסטודנטים בשנה א' בלימודי קולנוע ובמסגרתו לומדים את הבסיס התסריטאי וכותבים תסריט לסרט קצר.

התחלתי ליצור סדנאות כתיבה באופן עצמאי, דרך איגוד התסריטאים, יזמתי את פורום התסריטאים שרץ באיגוד עד היום וגם הייתי לקטורית בחטיבת הדיגיטל של כאן.

מעבר לתסריטאות, אני גם משוררת. הוצאתי את "דורבנות" לאור ב2017 בהוצאת עיתון 77 ואת "אדן" ספר הביכורים שלי ב-2011 בהוצאת גוונים.
אני משלבת בין שירה וקולנוע בקליפי שירה כגון "שעות השמש", שזכה לבחירת השופטים בפסטיבל Bhéal Ó באירלנד ו- "תתכדרי על מגרש המלך", שהשתתף בפסטיבל אפוס והוקרן בסינמטקים ברחבי הארץ במסגרת "מנה ראשונה".

בפסטיבל חיפה 2021 זכיתי בפיצ'ינג סדרות בפני שופטים בינלאומיים, ביניהם המפיק של סוף הפאקינג עולם ועשר אחוז. זכיתי בתקציב פיתוח מהוט וכעת אני מפתחת את הסדרה שלי. 

האתר שלפניכם חי ובועט. אני מנתחת סדרות באופן שוטף בפודקסט של השיטה, כותבת על תסריטאות וכתיבה בכלל בבלוג של האתר ומעדכנת במחזורים שנפתחים לסדנה.

ואחרי שהכרתם אותי, אשמח גם להכיר אתכם! מוזמנים ליצור קשר ולכתוב לי על הפרויקט שאתם רוצים לפתח.