סדנת המשך לשיטת האקורדיון כתיבת פיילוט ופיתוח בייבל

שיטת האקורדיון ואני חוגגים 40 יוצרים שהשתתפו במחזורים השונים של הסדנה, מהמחזור הראשון עד המחזור הנוכחי. מהסדנה הראשונה דרך האיגוד שהתחילה בשיא הגל הראשון של הקורונה ומאז הקצב רק הלך והתגבר.

התיאוריה שפיתחתי, שיטת האקורדיון, היא תיאוריה חיה שאני ממשיכה לפתח ולנתח באמצעותה, סדרות מוכרות בפודקסט "ניתוח סדרות על פי שיטת האקורדיון". בפודקסט יש כרגע 20 פרקים! כל פרק עד רבע שעה. ביניהם סדרות דרמה, דוקו, מתח, אנימציה, ילדים וקומדיה. היד עוד נטויה, אני מחפשת ומוצאת את הדפוסים החוזרים בסדרות מצליחות, כדי להפוך אותם לכלי עבודה, עבורנו, היוצרים שרוצים לכתוב את ההצלחות הבאות.

(מאיצה בכם לשלוח לי המלצות אם אתם נתקלים בסדרה ששווה פרק)

כמובן שכפי שאתם מכירים אותי, חשוב לי גם התכל'ס, כמה שיותר מהר להגיע לעיקר, להדק ולמצוא את החוליות בעמוד השדרה שיהווה עבורנו סוג של מגדלור, כל פעם שאנחנו הולכים לאיבוד בפיתוח.

אני שמחה לבשר שפיתחתי סדנת המשך, 6 מפגשים שמלווים תהליך פיתוח של בייבל וכתיבת פרק פיילוט, אבל כמובן לא רק – נעסוק גם בדיאלוג, בניית סצנה לסדרה, תמה, ארקים של דמויות, דמויות הופכיות שממשיכות את הקו של הערכים ההופכיים ופיץ'. סדנת ההמשך תהיה פתוחה למספר מצומצם של משתתפים (במידה ויהיה ביקוש יפתחו שתי קבוצות במקביל) והיא תימשך 6 חודשים.

זה פרק הזמן שאני מאמינה שאפשר לפתח בייבל של עד 15 עמודים ולכתוב פרק פיילוט טוב מספיק להגשה.

סדנת ההמשך בשונה מסדנת הבסיס של שיטת האקורדיון תשלב בין שיעורים קבוצתיים בהם נלמד כלים שיקדמו את עבודת הפיתוח שלנו שלב אחר שלב, אבל גם תכלול מפגשי עריכה אחד על אחד אישיים עבור כל אחד ביום קבוע ובשעה קבועה. כך שניפגש פעמיים בחודש – פעם לשיעור קבוצתי בזום ופעם למפגש עריכת תסריט.

למשתתפים יהיו דדליינים והם יהיו חייבים לעמוד בהם ולהגיש בזמן כדי להבטיח את ההתקדמות, כמובן שלא חובה להגיש מסמכים מושלמים, רק טיוטות 🙂 הטיוטות הן חיינו.

בסוף הסדנה נציג את הסדרות בפניי מפיקים בפיץ', לקראתו נעבוד ביחד, גם על מבנה של פיץ' יש לי תיאוריה ומבנה שכולל את המרכיבים של השיטה.

הפרטים היבשים כולם:

  • סדנת ההמשך נפתחת ביום שני ה – 6.12.21 בשעה 20:30-22:00 יחד עם הנר השמיני של חנוכה
  • 6 מפגשים ביום השני הראשון של החודש, משמע תאריכי המפגשים הם:
  • 6 מפגשי עריכת תסריט אחד על אחד שכוללים משוב ופגישה קבועה של 30 דקות, בזום, הפגישות יתקיימו בימי שני או רביעי שבוע לפניי המפגש הקבוצתי הבא, בזמן קבוע שנוח לכל הצדדים.
  • מחיר 2,625 לסדנה כולה, כולל המפגשים אחד על אחד.
  • מחיר בהנחה – 2,500 למי שירשם בשבועיים הקרובים משמע עד ה-2.11.21
  • ניתן לחלק לשני תשלומים, כמו בסדנת ההמשך, אחד לפניי תחילת הסדנה ושני באמצע (אחרי מפגש שלישי)
  • הרשמה תלויה בשליחת הצעה 3-5 עמודים כולל הצהרת כוונות ועוד דף עם מרכיבי שיטת האקורדיון

יכול להיות שאאפשר הרשמה של יוצרים שעבדו איתי אחד על אחד או שיש להם ניסיון מספיק כדי להירתם למשימה ונעשה את המיפוי על פי המרכיבים במפגש נפרד. בכל מקרה, אשוחח עם כל מי שירצה באופן אישי.

מוזמנים לכתוב לי שאלות ובקשות באופן פרטני.

המטרה שלי היא נטו תהליך פיתוח מסודר ומעוגן בכלים שתוכלו לשוב ולהשתמש בהם בעתיד.

במהלך המפגשים נצפה בדוגמאות ונראה הלכה למעשה כיצד שיטת האקורדיון משמשת עמוד שדרה גמיש לאורך תהליך הפיתוח כולו.

מתרגשת לכתוב את הפוסט הזה, חיכיתי לפתוח את סדנת ההמשך הרבה זמן.

שיהיה לכם המשך שבוע מעולה ומי ייתן והמסגרת הזו תעזור לכל אחת מהסדרות שלכם לקרום בשר, עור, גידים ואור מאינסוף מסכים.